Nowe perspektywy

Szkolenie

Trening Umiejętności Społecznych z elementami Terapii Behawioralnej oraz Coachingu

dzieci tus.png

Trening Umiejętności  Społecznych  wzbogacony o elementy  podstaw terapii Behawioralnej  oraz Coachingu pozwoli w pełni  podejść  do terapii i  zagadnień mających na celu usprawnianie sfery społecznej dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych  z dysfunkcjami społecznymi, z zaburzeniami zachowania, z niepełnosprawnością intelektualną, z osobami ze spektrum autyzmu, z Zespołem Downa.

Dla kogo?
Kurs  przeznaczony jest  dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów, logopedów, asystentów osób z niepełnosprawnościami, studentów kierunków psychologicznych i pedagogicznych, dzięki któremu wzbogaca wiadomości i umiejętności praktyczne w prowadzeniu Treningu Umiejętności Społecznych.

Zakres programowy kursu:

 • Geneza, zasady, cele i założenia oraz korzyści TUS
 • Podstawy Terapii Behawioralnej
 • Coaching w pigułce – idea, metoda, proces
 • Formy pracy, ćwiczenia, gry, zabawy, rekwizyty i pomoce w wykorzystywaniu narzędzi do pracy z uczestnikami
 • Modele  zachowań - modelowanie
 • Trudne sytuacje w pracy z grupą
 • Odgrywanie ról, generalizacja i feedback
 • Planowanie prowadzenia TUS
 • Systemy i narzędzia motywacyjne
 • Diagnozowanie potrzeb grupy - obserwacja
 • Dostosowanie planu pracy do indywidualnych potrzeb grupy
 • Dobór kluczowych umiejętności  dla grupy
 • Opracowanie przykładowych scenariuszy TUS – ćwiczenia praktyczne

 

Kurs trwa: 16 godzin

Miejsce: Zabrze; ul. Wolności 345Uczestnik otrzymuje:

 • Praktyczny warsztat i wiedzę na temat prowadzenia zajęć TUS
 • Zaświadczenie o zakończeniu kursu w/g wzoru MEN oraz certyfikat
 • Materiały - skrypt szkoleniowy i zeszyt ćwiczeń
 • poczęstunek


Zapisz się:

Tel: 690 538 727; (32) 777 22 02

e-mail: biuro@noweperspektywy.pl

lub osobiście w siedzibie naszej firmy:  Firma Szkoleniowo-Konsultingowa Nowe Perspektywy, Zabrze 41-800; ul. Wolności 345


Dziękujemy uczestnikom poprzedniej edycji za tak dobrą opinię i miłe słowa:

"Serdecznie dziękuję
 W związku z tym, że uczę osoby w szkole średniej mające duże trudności w odczytywaniu i funkcjonowaniu społecznym, potrzebowałam informacji o tym jak oni odbierają pewne bodźce i jak można im towarzyszyć i pomóc w odnalezieniu się we współczesnym świecie. Stąd mój udział w szkoleniu TUS, który dał mi bardzo wiele począwszy od spojrzenia na ich trudności, po zaproponowane techniki, metody i sposób podejścia do nich i możliwości pomocy.
Duże doświadczenie prowadzących, otwartość i chęć podzielenia się wiedzą stworzyły ciepłą atmosferę dającą poczucie bezpieczeństwa i pole wymiany doświadczeń -dzielenia się trudnościami i napotkanymi przypadkami, co poszerzyło spektrum poznania tematu.
Bogaty zasób materiałów szkoleniowych oraz przystępny język dał nam możliwość opanowania treści a zajęcia warsztatowe i  zastosowanie poznanej wiedzy podczas ćwiczeń i zaproponowanych zadań pozwoliła sprawdzić na ile dobrze zrozumieliśmy podane treści ewentualnie dały możliwość doszczegółowienia lub wyjaśnienia tego, co mogło być trudnością. Serdecznie polecam szkolenie, Joanna"

"Szkolenie z Treningu Umiejętności Społecznych, w którym miałam okazję uczestniczyć, było dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem. Wiedza, którą zdobyłam po drugim dniu szkolenia, została przekazana w sposób jasny i rzetelny. Osoby, które prowadziły szkolenie sprostały oczekiwaniu moim zdaniem wszystkich uczestników, wszelkie wątpliwości i pytania zostały na bieżąco wyjaśniane. Z niecierpliwością oczekuje kolejnych szkoleń, ponieważ już teraz wiem, że zdobędę potrzebną mi wiedzę i na pewno nie będzie to strata czasu. Pozdrawiam, Małgorzata"

"Kurs ten jak inne, których byłam już uczestnikiem, był bardzo ciekawy. Zakres bardzo szeroki i wyczerpujący. Prowadzący jak zawsze na najwyższym poziomie. Mnóstwo ćwiczeń, które zapadły w mej pamięci do teraz. Dzięki nim sama czułam się jak uczestnik biorący udział w zajęciach TUS-u. Zajęcia przebiegłay w bardzo miłej atmosferze. Żadne pytanie nie pozostawało bez odpowiedzi. Uwieńczeniem kursu była sesja poprowadzona przez Panią Ilonę Dudę z uczestniczką kursu. Sposób zadawania pytań, kierowania rozmową, cenne wskazówki oraz podane zalecenia pokazały, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nie ma spraw, któych nie można rozwiązać. Najważniejsza jest rozmowa i dostrzeżenie w drugim człowieku jego mocnych i pozytywnych stron. Na nich należy bazować i będzie to podstawą do wypracowania linii porozumienia i chęci współpracy. Jestem bardzo zadowolona. Byłam już kilka razy na kursach i szkoleniach organizowanych przez Nowe Perspektywy. Zespół prowadzący to szkolenie a mianowicie Panie Ilona Duda i Natalia Kamińska są rewelacyjnymi wykładowcami, terapeutami, trenerami. Ich bogata wiedza i sposób jej przekazania stoi na najwyższym poziomie. Pozdrawiam, Karina"