Nowe perspektywy

Warsztaty muzyczne składają się z ośmiu tematycznych części.
Czas trwania każdej części - 4 godziny

Spotkania prowadzi Pani Magdalena Ziółkowska

 

1. Świat instrumentów perkusyjnych
Gra na instrumentach perkusyjnych sprawia dzieciom wielką radość, a do tego rozwija w nich muzykalność. Poprzez grę dziecko ćwiczy poczucie rytmu, odróżnianie wysokości dźwięku, kierunek linii melodycznej, rozwija wyobraźnię muzyczną i inwencję twórczą. Gra na instrumentach wpływa na koncentrację, uwagę i zdyscyplinowanie. Każde zetknięcie się dzieci z instrumentami wywołuje ogromny entuzjazm. Warsztaty opierają się na poznaniu i nabyciu umiejętności wykorzystania instrumentów perkusyjnych na zajęciach muzycznych w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
W programie szkolenia znajdą się m.in.: zabawy muzyczno-ruchowe instrumentami, instrumentacje piosenek i utworów muzycznych.
Czas trwania warsztatu - 4 godziny

2. Muzyczne zabawy z dźwiękiem, ruchem i rytmem
Mama, tata, babcia, dziadek... to oni fotografują i filmują swoje pociechy podczas występów scenicznych. A Ty - drogi nauczycielu - musisz im te wzruszenia zapewnić. Celem warsztatów jest poznanie ciekawych piosenek, tańców i opracowań na instrumentach perkusyjnych, które znakomicie będą się nadawać na uroczystości szkolne i przedszkolne. Program szkolenia obejmuje: zabawy z instrumentami perkusyjnymi, zabawy ruchowe, instrumentacje, piosenki autorskie, łatwe układy taneczne z rekwizytami do muzyki klasycznej. Wszystkie te działania wspomogą przygotowanie m.in. Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy, przedstawień świątecznych, zabaw karnawałowych oraz zajęć tematycznych, związanych z porami roku.
Czas trwania warsztatu - 4 godziny

3. Świąteczne muzykowanie
"Bijcie w kotły, w trąby grajcie, a Jezusa przywitajcie, nowonarodzonego..."
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Można go przeżyć niezwykle pięknie wypełniając ten czas muzyką i śpiewem. W programie warsztatów znajdą się zabawy, piosenki oraz interpretacje instrumentalne i ruchowe utworów związanych z tematyką świąteczną. Przeżycia emocjonalne gwarantowane oraz mnóstwo pomysłów do muzycznego spędzenia czasu świątecznego z uczniami. Propozycje zawarte w szkoleniu dostarczą uczestnikom dużo dobrej zabawy, radości i odprężenia.
Czas trwania warsztatu - 4 godziny

4. Piosenka jest dobra na wszystko
Motto warsztatów to: "śpiewać każdy może"...  śpiew jest podstawową i najstarszą formą wychowania muzycznego. Podczas śpiewu dziecko zaczyna świadomie operować oddechem. Poprzez ćwiczenia emisyjne rozwija aparat mowy oraz kontroluje prawidłową postawę ciała. Wspólne śpiewanie integruje dzieci, a często również przełamuje ich nieśmiałość. Dzieci, które śpiewają są odważniejsze i pogodniejsze. Program szkolenia obejmuje ćwiczenia oddechowe, emisyjne, dykcyjne, naukę autorskich piosenek oraz sposoby wykorzystania ich podczas zajęć muzycznych.
Czas trwania warsztatu - 4 godziny

5. Muzyką malowane. Paleta barw w muzyce i ruchu
Czy muzyka może mieć kolor? W programie warsztatów znajdą się działania plastyczne i plastyczno-taneczne rozwijające koordynację ruchową, wyobraźnię plastyczną. Poznamy wiele zabaw plastycznych z wykorzystaniem muzyki klasycznej, nauczymy się odzwierciedlać ruchem kolor muzyki, poszukamy różnic i podobieństw pomiędzy barwą w muzyce i w sztukach plastycznych oraz stworzymy niezwykłe prace plastyczne inspirowane muzyką.
Czas trwania warsztatu - 4 godziny

6. Dźwiękowa podróż po świecie
Dźwięki muzyki przeniosą nas w różne niezwykłe zakątki świata. Program warsztatów obejmuje naukę tańców z różnych kontynentów, poznanie różnorodności muzyki, rytmów i zabaw wielu kultur. Afryka, Japonia, Meksyk, Irlandia, Chiny, Hiszpania - to tylko niektóre muzyczne inspiracje tych warsztatów. Różnorodność muzyki pozwoli odkryć i doświadczyć odmienności wybranych kultur z różnych zakątków świata. Na warsztatach poznamy przede wszystkim tańce, zabawy ruchowe przy muzyce oraz piosenki. Pozytywna energia gwarantowana!
Czas trwania warsztatu - 4 godziny

7. Od Bacha do Lutosławskiego- wykorzystanie muzyki poważnej na zajęciach muzycznych
Całość szkolenia oparta jest na muzyce klasycznej. Ważne jest, by dzieci słuchały muzyki klasyczne w tym dobrym znaczeniu. Na warsztatach dowiemy się jak zaprezentować uczniom różnorodne utwory muzyczne oraz zachęcimy do aktywnego jej przeżywania. Będą zabawy muzyczno-ruchowe, elementy taneczne, muzyczne historyjki, przedstawienia, ale przede wszystkim pobudzanie wyobraźni. Szkolenie w łatwy i ciekawy sposób łączy śpiew, ruch i grę na instrumentach perkusyjnych
Czas trwania warsztatu - 4 godziny

8. Rekwizyt na zajęciach muzyczno-ruchowych. Pomaga czy przeszkadza?
Ruch jest dziecku najbliższy. Zabawy muzyczno - ruchowe przy muzyce są wielką radością i odprężeniem dla małego ucznia. Czyli przyjemne z pożytecznym - wyrabiają zdolność koncentracji, uwagi, kształcą szybką orientację, refleks, spostrzegawczość i pamięć, a dodatkowo integrują grupę. Muzyczna ekspresja ruchowa pobudza do działania całe ciało. Na warsztatach dowiemy się co zrobić, by zajęcia muzyczno-ruchowe były atrakcyjniejsze. Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, którzy lubią bawić się z muzyką i chcą poszukiwać niekonwencjonalnego wykorzystania różnych rekwizytów  w zabawach muzycznoruchowych. Będą chustki, patyczki, kapelusze, woreczki, piłeczki, ale również butelki, dzwoneczki, kubeczki...i wiele innych. Energetyczna muzyka oraz doskonała zabawa.
Czas trwania warsztatu - 4 godziny

 

Uczestnicy proszeni są o wygodne ubranie.