1.2.jpg

Ilona Duda

Z wykształcenia trener biznesu i rozwoju osobistego (Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej
i Laboratorium Psychoedukacji), posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, pedagog, ekonomistka, dyplomowany coach Noble Manhattan Coaching (PCD), praktyk NLP.

Wykorzystuje wiele metod służących rozwojowi osobistemu i zawodowemu. Pomaga w umacnianiu postaw proaktywnych, rozwojowych i  kreatywnych u swoich klientów.

Z powodzeniem prowadzi sesje coachingu biznesowego i life coachingu.

Pomaga klientom w procesach sukcesji i restrukturyzacji firm, menedżerom w osiąganiu lepszych wyników w zarządzaniu, w szczególności w zakresie podejmowania decyzji, delegowania zadań
i uprawnień, motywowania, zwiększania umiejętności radzenia sobie ze stresem, konstruktywnej komunikacji zgodnie z zasadami Rosenberga. W procesach coachingowych z młodą kadrą pracuje nad umiejętnościami kierowniczymi, odkrywaniu talentów, wyznaczaniu celów, automotywacji, zwiększaniu wyników produkcyjnych i sprzedażowych oraz opracowywaniu nowych koncepcji rozwojowych firm. Pracuje metodami coachingowymi z całymi zespołami.

Z sukcesem prowadzi szkolenia, doradztwo i coaching dla branży energetycznej, paliwowej, bankowej, medycznej, farmaceutycznej, ubezpieczeniowej, dla firmach produkcyjnych i  handlowych.

     Uwrażliwiając na pytania:

„Chcesz wiedzieć kim byłeś?

Popatrz kim  jesteś.

Chcesz wiedzieć kim  będziesz?

Popatrz co robisz”

Czym jest coaching?

W odpowiedzi zacytuję dr Angus McLeod

„Coaching jest zapierającym dech w piersiach doświadczeniem dla wszystkich zaangażowanych weń stron!”

Wieloletnie doświadczenie pozwala mi powiedzieć, że Coaching jest jedną z najskuteczniejszych technik, która prowadzi do życia w harmonii,  rozwoju człowieka w sferze osobistej i zawodowej, do poczucia spełnienia.
W coachingu zwracam uwagę na zasoby naturalne każdego człowieka, jego ważność we wszechświecie, jego wyjątkowość. Każdy człowiek jest dopełnieniem całości i bez niego świat, ten mikro i makro, byłby uboższy. To przekonanie wzbogaca mnie jako coacha i daje przekonanie, że wystarczy „tylko” sięgnąć do zasobów klienta, jego motywacji i pomóc mu je odkryć.
Klient jest KREATOREM swojego pięknego i pełnego życia.
W przypadku menedżerów proces coachingowy porównuję do zdobywania szczytu przez alpinistów. Cel główny w coachingu jako pełnia życia znajduje się na wierzchołku góry. Aby zdobyć szczyt należy tak jak to robią alpiniści zakładać kolejne bazy, nabierać sił przed kolejnym podejściem i cieszyć się z etapu, który jest za nami. Każda baza w coachingu to sprawa na kolejną sesję coachingową. Zdobycie kolejnej bazy – to sukces klienta w drodze na szczyt. Należy go świętować, cieszyć się nim. Droga znajdowania odpowiedzi na kolejne pytania przybliża klienta do celu. Mając na uwadze „poczucie pełni życia i satysfakcji” klienta w obszarze osobistym i zawodowym jako coach towarzyszę w tej podróży ku przyszłości.

Wczorajszy uczeń a dzisiejszy pracownik, specjalista, menedżer, prezes
WIE, UMIE, POTRAFI
To jego zasoby. Gdy będzie z nich korzystał zgodnie z własnymi wartościami i przekonaniami może zdobywać kolejne szczyty. Tak właśnie coaching pomaga przekuwać plany w rzeczywistość.

„PRZESZŁOŚCI NIE ZMIENISZ
PRZYSZŁOŚCI NADAJ NOWE PERSPEKTYWY Z COACHINGIEM”

Ilona Duda

Jak wygląda proces coachingowy?

  1. Pierwsza sesja jest sesją kontraktową
  2. Proces coachingowy trwa od 6 do 12 sesji coachingowych. Każda sesja  trwa ok. 60 minut
  3. Pierwsze 3 sesje są czasem na zbudowanie wzajemnej przestrzeni zaufania, uczenia się wzajemnych zachowań. Jeżeli po 3 sesjach jedna ze stron uzna, że nie chce dalej kontynuować sesji to należy je przerwać
  4. Najkorzystniej gdy sesje odbywają się na początku lub pod koniec dnia pracy
  5. Odstęp między sesjami to czas na powstawanie rozwiązań, wykluwanie się kierunku zmiany, odkrywanie przez klienta „nowego” , a także znajdowanie zasobów potrzebnych do realizacji planów. Dobrze, jeżeli trwa około  14 dni
  6. Ostatnia sesja jest sesją podsumowującą
  7. Kolejny cykl coachingowy można powtórzyć po ok. 6 miesiącach

 

W ramach działu Coaching proponujemy następujące tematy szkoleń:

Kontakt

Skontaktuj się ze mną, jeżeli masz pytania lub chcesz zapoznać się z moją ofertą.

Zadzwoń: 501 453 559690 538 727 lub napisz: